Subregion Velké Dářko

Svazek obcí na Vysočině

Cyklotrasy procházející

Kód Název trasy Délka trasy (KM)
5061 Santiniho cyklotrasa 64,0 km

Webkamery v

Velké Dářko
Aktualizace po: 5 minutách
Pohled na Škrdlovice
Aktualizace po: 1 minutách
Pohled na Škrdlovice
Aktualizace po: 1 minutách
Pohled do Vojnova Městce
Aktualizace po: 1 minutách
Živý pohled do Světnova
Aktualizace po: 0 minutách

Body zájmu v

Sportoviště - ostatní

Zábavný areál

Salón Expres Vagón Polnička
Přírodní dětský areál se nachází 5 km severně od Žďáru nad Sázavou, na okraji obce Polnička. Areál je situován v přírodním prostřední Stříbrného rybníka, místních luk a lesů. Salón Expres je vyhledáván turisty a cykloturisty, kteří ho využívají jako možnost občerstvení, relaxace nebo přímo cíle výletu. Pro tyto návštěvníky je výborně dostupný na frekventované cykloturistické trase, která kopíruje červenou turistickou značku vedoucí z obce Polnička na hráz Velkého Dářka. Pro návštěvníky, kteří přijedou autem nebo na motocyklu je připraveno bezplatné parkoviště.

Různé

Sklářská huť u Hrocha
Nedávno jsme slavnostně otevřeli naši novou "Sklářskou huť U Hrocha". V této huti navazujeme na zaniklou tradici výroby Škrdlovického hutního skla. Naše huť je zaměřena na glass turistiku. Návštěvníci zde mohou sledovat tradiční sklářskou výrobu. Po předchozí objednávce si budou moci návštěvníci pod vedením skláře vytvořit svůj vlastní výrobek při tzv.skláření. Součástí sklárny je i prodejna, kde si mohou návštěvníci zakoupit dárkové předměty a nápojové sklo denní potřeby.

Rybník

Velké Dářko
Velké Dářko je největší rybník na Českomoravské vrchovině a také největší v Kraji Vysočina v České republice. Má rozlohu 206 ha. Rozkládá se na východě Čech v nadmořské výšce 610 m, 10 km severně od Žďáru nad Sázavou. Téměř celý rybník leží na severu katastrálního území obce Polnička, okrajovými částmi však zasahuje i do katastrů sousedních obcí Radostín, Vojnův Městec a Karlov. Z rybníku odtéká řeka Sázava. Kvalitu vody naleznete stránkách Krajské hygienické stanice

Minigolfová hřiště

Wellness

Přihlásit se