Bystřicko

Svazek obcí na Vysočině

Webkamery v

Náměstí z radnice
Aktualizace po: 3 minutách
Náměstí z knihovny
Aktualizace po: 3 minutách
Náměstí nad jídelnou MEZ
Aktualizace po: 3 minutách
 Skatepark
Aktualizace po: 5 minutách
Lužánky
Aktualizace po: 5 minutách
Koupaliště
Aktualizace po: 5 minutách
Dětské hřiště 1
Aktualizace po: 5 minutách
Dětské hřiště 2
Aktualizace po: 5 minutách
Ski areál Dalečín - kamera č.1
Aktualizace po: 1 minutách
Ski areál Dalečín - kamera č.2
Aktualizace po: 1 minutách
Pohled na náves Věžné
Aktualizace po: 1 minutách

Body zájmu v

Array

Zoopark Šikland
Zoopark Šikland naznete v obci Zvoli.

Architektura

Masarykovo náměstí
Masarykovo náměstí naznete v městě Bystřici nad Pernštejnem.

Sjezdovky

Ski areál Dalečín
Nadmořská výška výstupní stanice: 645m Převýšení:  105m Délka sjezdovek: 500-600 m Teleskopický vlek č.1: 480 m Teleskopický vlek č.2: 500 m Dětský vlek č.3: 50 m Kapacita vleků: 800 osob / hodinu Osvětlení:  Celá sjezdovka Sníh:  Umělé zasněžování Úprava sjezdovky:  Rolba Odbavování lyžařů:  Turnikety Parkování: Zdarma u sjezdovky

Sochy a plastiky

Pohádková alej Lužánky
Cesta v Lužánkách je důležitým komunikačním koridorem spojujícím Centrum zelených vědomostí se sportovním areálem a městem. Pro její zatraktivnění byla navržena „Pohádková alej,“ která je tvořena deseti dřevěnými sochami pohádkových bytostí. Sochy jsou umístěny na betonových soklech mezi stromy. Sochy jsou doplněny QR kódem prostřednictvím něhož se zájemce přes mobil dostane k dalším informacím. Na druhé straně aleje byl vybudován dětský lanový park, který slouží zejména dětem pro radostnější a hravější zdolání kopce Lužánky.
Bystřický park miniatur
Bystřický park miniatur naznete v městě Bystřici nad Pernštejnem.

Koupaliště

Koupaliště Bystřice
Venkovní koupaliště se 3 vyhřívanými bazény bylo dokončeno v roce 2002 v místě bývalé požární nádrže. Celý areál má cca 10.000m², z toho je asi 6.000m² travnatých ploch, které slouží pro odpočinek a ležení. Kromě bazénů je zde také terasa s celodenním bufetem, kde se mohou návštěvníci občerstvit, 2 hřiště na plážový volejbal, dětské koutek, skákací trampolína a stůl na stolní tenis. Po předchozí dohodě lze pronajmout antukové tenisové hřiště nebo krytý tenisový kurt s umělou trávou s písečným vsypem. Provoz koupaliště probíhá podle počasí od června do konce srpna.

Zábavný areál

Westernové městečko
Westernové městečko je nejstarší částí areálu Šiklův mlýn. Jeho první budovy se začaly stavět již v roce 1994 a napodobuje města z dob osídlování amerického západu konce 19. století.

Rozhledny

Horní les
Horní les naznete v obci Rovečném.
Karasín
Betonová rozhledna u obce Karasín z roku 2002.

Skatepark

Skatepark Bystřice
Skatepar se základními prvky je přístupný pro širokou veřejnost a je situován hned vedle fotbalového stadionu.

Lanová a lezecká centra

Outdoor Domanín
Outdoor Domanín naznete v městě Bystřici nad Pernštejnem.
Lanový park Šikland
V lanovém parku na vás čekají nízké lanové překážky, kde si užije zábavu i dobrodružství celá rodina. Nepotřebujete žádný systém jištění, dostačující je osobní záchrana vašich kamarádů.

Skála

Via Ferrata Jezerní stěna
Via Ferrata Jezerní stěna naznete v obci Víru.
Skalní oblast Vír
Skály v obci Vír jsou nepřehlédnutelnou dominantou údolí, a to zejména pro návštěvníky, jejichž zálibou je horolezectví. Historii zdejšího skalního lezení můžeme tušit pouze z nálezů několika starých skob a jednoho zašlého vklíněnce. O současný rozvoj horolezectví v obci Vír se starají členové horolezeckého spolku Ledová stěna Vír, z.s., jimž se podařilo získat oficiální povolení k provozování skalního lezení v této oblasti, a to mimo jiné v sektorech, které podléhají ochraně přírody. Vírské skály jsou tak registrovány mezi skalní oblasti ČR. K parkování lze využít výhradně prostor podél silnice na levém břehu řeky Svartky (viz. mapka), v prostoru pod Jezerní stěnou prosím neparkujte.
Via Ferrata Horní vyhlídka
Druhá Vírská ferrata je nejkratší, zato ale vyžaduje o něco více lezeckých dovedností a jako jediná nabízí výhled na vodu v přehradě. Začíná na skalním hřebeni přibližně sto metrů od konce první a přivede Vás k ní značený ferratový okruh. Po kamenných schodech se lehce dostanete na hřeben, kde se Vám naskytne překrásný výhled na VD Vír I. Jistící lano opět vede celou ferratou po levé ruce. Záhy po nástupu se octnete na lanovém přemostění dlouhém necelých pět metrů, dále stěnou vzhůru (výlez kolmou stěnkou je poměrně obtížný, dobře tedy zvažte své schopnosti) a poté lehce po hřebeni ke konci ferraty. Na ferratu navazuje značená stezka vedoucí na hráz VD Vír I a dále k nástupu do ferraty na Jezerní stěně. Sestupová cesta je zpět ke konci ferraty na Ledové stěně a dále svahem k chatě Krabička.
Via Ferrata Ledová stěna
K nástupu do první ferraty ve Víru Vás zavedou kamenné schody vinoucí se svahem od chaty Krabička k východní stěně Velké věže. Jistící lano vede po celou dobu po levé ruce a stoupá nejdříve východní, a dále severní stěnou k vrcholu Velké věže, který obchází, a přivádí návštěvníky na pět metrů dlouhý lanový most. Dalším strmým výšvihem pokračuje na vyhlídku, kde je jistící lano přerušeno (v současné době zde není instalováno zábradlí, dbejte tedy zvýšené opatrnosti). Dále pokračuje po asi pěti metrech na hřeben, kde v místě přechodu skalnatého hřebene ve svah ferrata končí. Na ferratu navazuje značená stezka vedoucí k ferratě Horní vyhlídka, na hráz VD Vír I a dále k nástupu do ferraty na Jezerní stěně. Sestupová cesta vede jižním svahem hřebene k východní stěně Velké věže a zpět ke Krabičce.

Edukační areály

Centrum Eden
Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům poprvé otevřelo v březnu roku 2015. Jedinečná tematická linka od minulosti k budoucnosti nabízí mnoho vyžití nejen pro rodiny s dětmi, či školní výlety. Navíc zde několikrát do roka pořádáme víkendové tematické akce, jako například Slavnosti moravského uzeného nebo brambor.

Biotop

Aquapark Šiklův Mlýn
Čistá voda přírodního koupaliště láká k osvěžení v horkých dnech. Voda je přirozeně čištěna pomocí mikroorganismů v přírodním biotopu v těsné blízkosti aquaparku, bez jakékoliv chemie. Jsou tak vyloučeny alergenní dopady na koupající, které jsou jinak docela běžné v chemicky čištěných bazénech. Koupací část má rozlohu 1 800 metrů čtverečních a maximální hloubku 3,5 metru.

Přihlásit se