Město Brtnice

Zdroj: Jiří Sedláček

Město Brtnice leží v okrese Jihlava v nadmořské výšce 543 n.m. a má 2300 obyvatel. Město je součástí svazku obcí Černé lesy.


Vlajka Brtnice
Vlajka Brtnice
Znak Brtnice
Znak Brtnice

Místní části Brtnice

Cyklotrasy procházející Brtnicí

Kód Název trasy Délka trasy (KM)

Body zájmu v Brtnici

Zámky

Zámek Brtnice
Zámek Brtnice je renesanční zámek ve městě Brtnice okresu Jihlava v kraji Vysočina. Na místě brtnického zámku původně stál vrcholně gotický hrad, který na konci husitských válek začal stavět Zdeněk z Valdštejna a jehož zbytky jsou dodnes patrné na třetím nádvoří. V období renesance dostal zámek definitivní trojdílnou dispozici, kterou si uchoval dodnes. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Brtnice_(z%C3%A1mek)

Zříceníny

 zřícenina hradu Rokštejn
Rokštejn je zřícenina hradu ležící na skalnatém návrší nad údolím říčky Brtnice, v katastrálním území Panská Lhota města Brtnice v okrese Jihlava. Torza dvou hradních paláců s hranolovou věží a zbytky hospodářských budov tvoří jednu z největších hradních zřícenin na Českomoravské vrchovině. Rokštejn je zapsán na seznamu kulturních památek a od roku 1981 zde probíhá systematický archeologický výzkum. Areál je volně přístupný s možností komentovaných prohlídek. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rok%C5%A1tejn

Přihlásit se